Systemy antywirusowe

Ciągły wzrost liczby zagrożeń wymusza ciągłą pracę nad poprawą skuteczności narzędzi do walki ze złośliwym oprogramowaniem. Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą, średnią, czy dużą działalność, oprogramowanie antywirusowe dla firm to podstawa dla zapewnienia optymalnej ochrony Twojego biznesu. Zaawansowane programy oferują wielowarstwową ochronę w zakresie zabezpieczenia komputerów, urządzeń mobilnych, serwerów poczty i plików. W swojej ofercie posiadamy zabezpieczenia największych światowych producentów, takich jak: G Data, Eset, Bidefender czy McAfee.

G DATA

Jako jeden z wiodących producentów rozwiązań antywirusowych z ponad 35 letnim doświadczeniem. Antywirusy G DATA BUSINESS zabezpieczają sieci dowolnej wielkości, rozwiązania które można dowolnie modyfikować i dostosowywać pod specyficzne wymagania klienta końcowego. Podstawą działania jest skuteczna ochrona przed atakami oparta na rozwiązaniach chmurowych i kontroli zachowania.

G Data stawia na kompleksowe bezpieczeństwo dla zdecentralizowanych i heterogenicznych sieci dowolnych rozmiarów.

Cechy:

 • działa na dwóch silnikach antywirusowych
 • serwer do zarządzania  przejrzysty i łatwy w obsłudze
 • łatwy, przejrzysty przegląd każdej stacji z konsoli – widać szczegółowe dane: informacje o aktualnych bazach wirusowych, zainstalowane oprogramowanie, zasoby sprzętowe

Jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi produktami z linii G DATA Business? G DATA AntiVirus Business zapewnia podstawową ochronę, natomiast G DATA Client Security Business posiada Firewall oraz AntiSpam. Z kolei G DATA Endpoint Protection Business jest dodatkowo wyposażony w kontrolę: treści i dostępu do Internetu, urządzeń oraz aplikacji. G DATA Endpoint Security to najbardziej rozbudowany pakiet, który dostarcza najwięcej korzyści, między innymi usługi bezpieczeństwa są zarządzane przez Partnerów G DATA. Każdy z pakietów ma moduły opcjonalne, na które można zdecydować się dodatkowo.

gdata

UWAGI NASZEGO DZIAŁU WSPARCIA:

 • Cofanie aktualizacji – w łatwy sposób można wrócić do poprzednich wersji aktualizacji bazy wirusów. Przydatne podczas niestabilności którejś z nowych wersji.
 • Kontrola zachowania – inteligentny moduł weryfikujący zachowanie aplikacji, co umożliwia wykrywanie nieznanych zagrożeń niezależnie od sygnatur wirusów. Jest to moduł zwiększający skuteczność ochrony przed zagrożeniami.
 • G DATA USB KEYBOARD GUARD ma zabezpieczać użytkowników przed napędami podszywającymi się pod klawiatury podłączone do portów USB. Odpowiednio napisany szkodliwy i wykonany kod może doprowadzić do infekcji i przejęcia komputera. Metoda ta możliwa jest do zrealizowania, ponieważ urządzenia peryferyjne – potocznie urządzenia śmieciowe – pendrive’y, kamery, drukarki, etc., otrzymują pełen dostęp do systemu.
 • Fingerprint – obecnie wszystkie produkty G Daty mają zaimplementowane rozwiązanie, którego działanie polega na wtórnym zapobieganiu skanowania plików w czasie rzeczywistym przez silnik antywirusowy (o ile pliki te nie były zmodyfikowane). Dzięki temu proces skanowania trwa szybciej i nie zajmuje niepotrzebnie zasobów komputera.
 • BankGuard – integralny z oprogramowaniem antywirusowym moduł do ochrony przed atakami na przeglądarkę MITB, trojanami bankowymi i stronami phishingowymi.

G Data wprowadziła ochronę dla urządzeń z systemem Android. Zdalne zarządzanie telefonami umożliwia ich lokalizację, przywrócenie ustawień fabrycznych, włączenie sygnału alarmowego, zablokowanie ekranu po wymianie karty SIM, wymazanie danych po utracie urządzenia, zablokowanie dostępu do kamery, wymuszenie szyfrowania danych oraz blokadę dostępu do sieci WLAN dla urządzeń zrotowanych z opcją tworzenia wyjątków.

Dzięki swoim oddziałom rozlokowanym w prawie 90 krajach na kilku kontynentach doskonale rozwinęła sieć sprzedażową, wspierając swoich partnerów w modelu przed i posprzedażowym. Oferuje dedykowane wsparcie dla każdego założonego przez partnera projektu, a wyznaczony handlowiec G Daty służy pomocą przy przetargach, zapytaniach handlowych oraz konsultacjach z działem technicznym podczas wdrożeń rozwiązań G Daty u klienta końcowego.

Do wyboru są trzy rodzaje instalacji składnika Management Server:

 • Serwer główny, Serwer zapasowy – w razie awarii serwera głównego lub segmentu sieci zawierającego serwer główny, stacje robocze łączą się automatycznie i synchronizują z serwerem zapasowym.
 • Serwer podrzędny – w przypadku dużych sieci, warto rozważyć zainstalowanie serwerów podrzędnych w mniejszych segmentach lub podsieciach. Spowoduje to rozłożenie obciążenia sieci powodowanego przez użytkowanie oprogramowania. Na każdej stacji końcowej funkcja do wykonywania kopii danych na dysku twardym.

Eset

ESET jest liderem skuteczności i najczęściej wybieranym rozwiązaniem w Polsce, chroniąc ponad 6 milionów użytkowników w kraju. Pozycję producenta potwierdzają liczne raporty branżowe, otrzymane nagrody, a także testy skuteczności oprogramowania do ochrony stacji roboczych i serwerów.

Rozwiązania ESET wykorzystywane są przez organizacje każdej wielkości – od małych firm aż po korporacje funkcjonujące w różnych branżach. W portfolio producenta znajdują się rozwiązania zabezpieczające urządzenia, a także sieci firmowe.

Wśród chętnie wybieranych rozwiązań biznesowych znajduje się także pakiet ESET Protect Advanced, który zapewnia kompleksową ochronę stacji roboczych. Szeroka oferta ESET pozwala na wybór rozwiązań zapewniających właściwy poziom ochrony stacji roboczych, serwerów, danych oraz użytkowników w każdej firmie.

Pakiety Biznesowe Eset.

eset biznes

 


Bitdefender

Bitdefender GravityZone współpracuje z systemami Windows, Linux i Mac. Pełni funkcję ochronną oraz daje możliwość prostego, scentralizowanego zarządzania stacjami roboczymi i serwerami.Bitdefender GravityZone to pakiet usług bezpieczeństwa, dla małych i średnich przedsiębiorstw.

W zależności od potrzeb i możliwości oferuje:

 • konsolę cloud z serwerami po stronie producenta,
 • konsolę on-premise na serwerze lokalnym. Tutaj dodatkowo możliwa jest integracja z Active Directory i środowiskami wirtualnymi Vmware Vcenter oraz Citrix Xen Server.

Bitdefender GravityZone Elite Security to:

 • Ochrona przed atakami sieciowymi
 • Warstwowa ochrona punktów końcowych
 • Zabezpieczenia bazujące na sieci – bez dodatkowego sprzętu
 • Ochrona zintegrowana z Endpoint Risk Management
 • Udoskonalane przez lata sztuczna inteligencja i mechanizm maszynowego uczenia
 • Największa chmura rozpoznawania zagrożeń
 • Zaawansowana analiza behawioralna aplikacji

 Najważniejsze korzyści:

 • Automatycznie odinstalowuje starsze rozwiązania,
 • Konsola webowa dostępna od razu po rejestracji,
 • Automatycznie wykrywa sieci komputerów za pomocą Windows Network Discovery,
 • Dostęp do szablonów polityk bezpieczeństwa i możliwość tworzenia własnych.

W swojej ofercie Bitdefender ma także pakiety specjalne dla szpitali i edukacji Business Security i Advanced Business Security.

Bitdefeder jako jeden z nielicznych posiada pełną funkcję SZYFROWANIA DYSKU.

Pracownik, który przemieszcza się wraz ze swoim laptopem czy to do pracy, na spotkanie służbowe, czy w delegację, narażony jest na ryzyko jego utraty lub kradzieży. Utrata danych może prowadzić do utraty klientów, reputacji a nawet strat finansowych. Dzięki pełnemu szyfrowaniu dysków twardych można uniknąć utraty danych i zachować zgodność z przepisami.

 • GravityZone Full Disk Encryption – zarządzanie szyfrowaniem dysków Bitdefender odbywa się dzięki mechanizmom systemu Windows (BitLocker) i Mac (FileVault). Nie wymaga dodatkowego agenta, ani instalacji głównego serwera zarządzania.
 • Proces wdrażania jest prosty i szybki. Po uruchomieniu modułu zarządzania szyfrowaniem na konsoli GravityZone, wdrożenie szyfrowania na punkty końcowe może zostać centralnie zainicjowane i w pełni zarządzane.
 • Konsola GravityZone służy nie tylko do ochrony punktów końcowych przed złośliwym oprogramowaniem i atakami, ale także do tworzenia raportów zgodności i odzyskiwania klucza szyfrowania.
 • Szyfrowanie jest dostępne dla usługodawców jako dodatkowa opcja, która rozliczana jest miesięcznie „pay-per-use” w ramach rocznej licencji. Może ona zostać dodana do istniejących produktów Bitdefender. Moduł ten zarządzany jest z tej samej konsoli.

Integracja z Active Directory 

Pełne Szyfrowanie Dysku to nie jedyne zmiany w funkcjach oferowanych przez rozwiązania marki Bitdefender. Konsola GravityZone  rozpoznaje i integruje punkty końcowe połączone z domeną usługi Active Directory. Zasobnik sieciowy wyświetla punkty końcowe i grupy Active Directory w specjalnym drzewie sieci, obok grup niestandardowych.

GRAVITYZONE ENTERPRISE SECURITY

Wielowarstwowa ochrona najnowszej generacji dla środowisk fizycznych, wirtualnych i chmurowych

GravityZone Enteprise Security jest dostarczany wraz
z HyperDetect, warstwą nowej generacji działająca na etapie przed wykonaniem niebezpiecznego kodu, która wykorzystuje wyspecjalizowane lokalne modele maszyn, techniki analizy behawioralnej wyszkolone do wykrywania narzędzi hakerskich, exploitów i technik zaciemniania złośliwego oprogramowania. Skutecznie blokuje ataki, które mogą zostać niewykryte przez tradycyjne rozwiązania bezpieczeństwa.


McAFEE

McAfee jest teraz częścią Intel Security – największa na świecie firma zajmująca się technologiami z zakresu bezpieczeństwa. Dostarcza proaktywne i sprawdzone rozwiązania oraz usługi umożliwiające zabezpieczenie systemów i sieci na całym świecie. Firma McAfee chroni konsumentów i przedsiębiorstwa przed najnowszymi atakami typu malware oraz pojawiającymi się zagrożeniami sieciowymi. Największy na świecie producent systemów bezpieczeństwa.

McAfee Endpoint Security

McAfee Endpoint Security zapewnia centralnie zarządzaną ochronę ze zintegrowanymi funkcjami, takimi jak wykrywanie i reakcja punktów końcowych oraz analiza uczenia maszynowego. Chroń swoje systemy Windows, Mac i Linux za pomocą wielu wspólnych zabezpieczeń i automatycznych odpowiedzi.

McAfee MVISION Endpoint

McAfee MVISION Endpoint zapewnia ulepszone możliwości wykrywania zagrożeń i ich korygowania w celu rozszerzenia podstawowych natywnych kontroli bezpieczeństwa w systemie Microsoft Windows 11.

McAfee MVISION EDR

Firma McAfee inaczej myśli o wykrywaniu i reagowaniu w punktach końcowych. McAfee MVISION EDR rozszerza możliwości McAfee Active Response i umożliwia wszystkim analitykom więcej.

 UWAGI NASZEGO DZIAŁU WSPARCIA:

McAfee jest teraz częścią firmy Intel Security. Jeden z lepszych programów antywirusowych w testach. Niestety brak wsparcia w języku polskim.

 • Zarządzanie całością ochrony z poziomu jednej scentralizowanej konsoli.
 • Istnieje możliwość połączenia z innymi produktami firmy McAfee i firm trzecich.
 • Integracja kontroli urządzeń.
 • Ochrona danych firmowych kopiowanych na wymienne urządzenia pamięci masowej i na płyty.

W ofercie brakuje rozwiązania, którego szukałeś? Skontaktuj się z nami, posiadamy licencje na systemy anywirusowe w promocyjnych cenach również innych producentów. Tel. 61 665 71 71, info@ht.poznan.pl

 

 

 

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami:

Opiekun:
Piotr Jóźwiak

piotr_j@ht.poznan.pl
tel.: 61 665 71 66