Systemy antywirusowe

Ciągły wzrost liczby zagrożeń wymusza ciągłą pracę nad poprawą skuteczności narzędzi do walki ze złośliwym oprogramowaniem. Nasza firma znajduje się w Poznaniu. W swojej ofercie posiadamy zabezpieczenia największych światowych producentów.

G DATA

Jako jeden z wiodących producentów rozwiązań antywirusowych z ponad 30 letnim doświadczeniem. Antywirusy G DATA BUSINESS zabezpieczają sieci dowolnej wielkości, rozwiązania które można dowolnie modyfikować i dostosowywać pod specyficzne wymagania klienta końcowego. Podstawą działania jest skuteczna ochrona przed atakami oparta na rozwiązaniach chmurowych i kontroli zachowania.

G Data stawia na kompleksowe bezpieczeństwo dla zdecentralizowanych i heterogenicznych sieci dowolnych rozmiarów.

Cechy:

 • działa na dwóch silnikach antywirusowych
 • serwer do zarządzania  przejrzysty i łatwy w obsłudze
 • łatwy, przejrzysty przegląd każdej stacji z konsoli – widać szczegółowe dane: informacje o aktualnych bazach wirusowych, zainstalowane oprogramowanie, zasoby sprzętowe

Najpopularniejszy produkt biznesowy:  ENDPOINT PROTECTION BUSINESS   cena 38,00 zł netto/szt. LICENCJA 12 MIESIĘCY

 

UWAGI NASZEGO DZIAŁU WSPARCIA:

 • Cofanie aktualizacji – w łatwy sposób można wrócić do poprzednich wersji aktualizacji bazy wirusów. Przydatne podczas niestabilności którejś z nowych wersji.
 • Kontrola zachowania – inteligentny moduł weryfikujący zachowanie aplikacji, co umożliwia wykrywanie nieznanych zagrożeń niezależnie od sygnatur wirusów. Jest to moduł zwiększający skuteczność ochrony przed zagrożeniami.
 • G DATA USB KEYBOARD GUARD ma zabezpieczać użytkowników przed napędami podszywającymi się pod klawiatury podłączone do portów USB. Odpowiednio napisany szkodliwy i wykonany kod może doprowadzić do infekcji i przejęcia komputera. Metoda ta możliwa jest do zrealizowania, ponieważ urządzenia peryferyjne – potocznie urządzenia śmieciowe – pendrive’y, kamery, drukarki, etc., otrzymują pełen dostęp do systemu.
 • Fingerprint – obecnie wszystkie produkty G Daty mają zaimplementowane rozwiązanie, którego działanie polega na wtórnym zapobieganiu skanowania plików w czasie rzeczywistym przez silnik antywirusowy (o ile pliki te nie były zmodyfikowane). Dzięki temu proces skanowania trwa szybciej i nie zajmuje niepotrzebnie zasobów komputera.
 • BankGuard – integralny z oprogramowaniem antywirusowym moduł do ochrony przed atakami na przeglądarkę MITB, trojanami bankowymi i stronami phishingowymi.

G Data wprowadziła ochronę dla urządzeń z systemem Android. Zdalne zarządzanie telefonami umożliwia ich lokalizację, przywrócenie ustawień fabrycznych, włączenie sygnału alarmowego, zablokowanie ekranu po wymianie karty SIM, wymazanie danych po utracie urządzenia, zablokowanie dostępu do kamery, wymuszenie szyfrowania danych oraz blokadę dostępu do sieci WLAN dla urządzeń zrotowanych z opcją tworzenia wyjątków.

Dzięki swoim oddziałom rozlokowanym w prawie 90 krajach na kilku kontynentach doskonale rozwinęła sieć sprzedażową, wspierając swoich partnerów w modelu przed i posprzedażowym. Oferuje dedykowane wsparcie dla każdego założonego przez partnera projektu, a wyznaczony handlowiec G Daty służy pomocą przy przetargach, zapytaniach handlowych oraz konsultacjach z działem technicznym podczas wdrożeń rozwiązań G Daty u klienta końcowego.

Do wyboru są trzy rodzaje instalacji składnika Management Server:

 • Serwer główny, Serwer zapasowy – w razie awarii serwera głównego lub segmentu sieci zawierającego serwer główny, stacje robocze łączą się automatycznie i synchronizują z serwerem zapasowym.
 • Serwer podrzędny – w przypadku dużych sieci, warto rozważyć zainstalowanie serwerów podrzędnych w mniejszych segmentach lub podsieciach. Spowoduje to rozłożenie obciążenia sieci powodowanego przez użytkowanie oprogramowania. Na każdej stacji końcowej funkcja do wykonywania kopii danych na dysku twardym.

ESET

Eset to bezpieczeństwo potwierdzone licznymi nagrodami. Zarówno ESET Smart Security jak i ESET NOD32 Antivirus zdobyły liczne wyrazy uznania za skuteczną, kompleksową ochronę użytkowników domowych. Eset posiada ponad 100 mln użytkowników na świecie i ponad 3,5 mln w Polsce. Uważany jest za jeden z najmniej obciążających komputer  – nawet starsze modele – program antywirusowy.

Od 3 lutego 2020 roku zmienie uległy nazwy oraz dostępność niektórych pakietów rozwiązań biznesowych ESET. Zmiany podyktowane są globalną unifikacją nazewnictwa produktów w portfolio tego producenta.

* Nowa nazwa pakietów nie będzie zawierała określenia „Client”. Dostępność pakietów ESET Endpoint Antivirus oraz ESET Endpoint Security pozostaje bez zmian.

Wycofano ze sprzedaży pakiety licencyjne:

ENTERPRISE (wycofany w całości)

 • ESET Secure Enterprise AV Level
 • ESET Secure Enterprise

SECURE BUSINESS (wycofany częściowo)

 • ESET Secure Business AV Level – wycofanie w całości (ESET Secure Business pozostaje w sprzedaży)

Polecane produkty:

ESET Endpoint Antivirus 32 zł *
ESET ENDPOINT PROTECTION ADVANCED 66 zł *

UWAGI NASZEGO DZIAŁU WSPARCIA:

 • Ochrona poczty – ochrona serwerów poczty nieobsługiwana. Trzeba kupić wersję minimum Biznes lub osobno sam Mail Security.
 • Ochrona bramy internetowej.
 • Możliwość zdalnego zarządzania konsoli z urządzenia mobilnego.
 • Szybkość, łatwość instalacji.
 • Nie oferuje żadnych dodatkowych funkcji poza zarządzaniem zdalnym.
 • Uważany przez użytkowników za jeden z najlżejszych antywirusów na rynku, małe obciążenie nawet na starszych komputerach.

BITDEFENDER

Bitdefender GravityZone współpracuje z systemami Windows, Linux i Mac. Pełni funkcję ochronną oraz daje możliwość prostego, scentralizowanego zarządzania stacjami roboczymi i serwerami.

Bitdefender GravityZone Business Security to pakiet usług bezpieczeństwa, dla małych i średnich przedsiębiorstw.

W zależności od potrzeb i możliwości oferuje:

 • konsolę cloud z serwerami po stronie producenta,
 • konsolę on-premise na serwerze lokalnym. Tutaj dodatkowo możliwa jest integracja z Active Directory i środowiskami wirtualnymi Vmware Vcenter oraz Citrix Xen Server.

Najnowsze funkcje GravityZone:

 • kontrola urządzeń – dzięki hermetycznej infrastrukturze, żadne nieautoryzowane urządzenie nie będzie mogło zostać podłączone do sprzętu informatycznego w firmie, bez zgody administratora,
 • zaawansowana kontrola zagrożeń i szczepionka Ransomware – skuteczna ochrona przez złośliwym oprogramowaniem typu Ransomware,
 • szczegółowe powiadomienia – możliwość wybrania powiadomień użytkownikom – wyświetlanych oraz ukrytych.

 Najważniejsze korzyści:

 • Automatycznie odinstalowuje starsze rozwiązania,
 • Konsola webowa dostępna od razu po rejestracji,
 • Automatycznie wykrywa sieci komputerów za pomocą Windows Network Discovery,
 • Dostęp do szablonów polityk bezpieczeństwa i możliwość tworzenia własnych.

W ramach najnowszej linii GravityZone Bitdefender dostarcza 4 podstawowe produkty opisane poniżej.

W swojej ofercie Bitdefender ma także pakiety specjalne dla szpitali i edukacji (np. dla szkól na 100 komputerów i serwerów koszt to jedynie 299 zł).

Business Security 42 zł* (28 zł przy zakupie na 3 lata)

Advanced Business Security 59 zł* (39 zł przy zakupie na 3 lata).

 

Opinie jednego z naszych klientów, który wybrał Bitdefender:

 • jedna z najlepszych i przyjaznych konsol do zarządzania
 • dodatkowe oprogramowanie do zdalnego odinstalowania antywirusów innych producentów
 • bardzo dobre wyniki wydajnościowe w testach publikowanych w Internecie przez niezależne jednostki
 • w cenie wiele innych funkcji np. zarządzania portami USB, dwukierunkowy firewall, kontrola urządzeń zewnętrznych

PEŁNE SZYFROWANIE DYSKU (Full Disk Encryption)

Bitdefeder jako jeden z nielicznych posiada pełną funkcję SZYFROWANIA DYSKU.

Pracownik, który przemieszcza się wraz ze swoim laptopem czy to do pracy, na spotkanie służbowe, czy w delegację, narażony jest na ryzyko jego utraty lub kradzieży. Utrata danych może prowadzić do utraty klientów, reputacji a nawet strat finansowych. Dzięki pełnemu szyfrowaniu dysków twardych można uniknąć utraty danych i zachować zgodność z przepisami.

 • GravityZone Full Disk Encryption – zarządzanie szyfrowaniem dysków Bitdefender odbywa się dzięki mechanizmom systemu Windows (BitLocker) i Mac (FileVault). Nie wymaga dodatkowego agenta, ani instalacji głównego serwera zarządzania.
 • Proces wdrażania jest prosty i szybki. Po uruchomieniu modułu zarządzania szyfrowaniem na konsoli GravityZone, wdrożenie szyfrowania na punkty końcowe może zostać centralnie zainicjowane i w pełni zarządzane.
 • Konsola GravityZone służy nie tylko do ochrony punktów końcowych przed złośliwym oprogramowaniem i atakami, ale także do tworzenia raportów zgodności i odzyskiwania klucza szyfrowania.
 • Szyfrowanie jest dostępne dla usługodawców jako dodatkowa opcja, która rozliczana jest miesięcznie „pay-per-use” w ramach rocznej licencji. Może ona zostać dodana do istniejących produktów Bitdefender. Moduł ten zarządzany jest z tej samej konsoli.

 

Integracja z Active Directory – już dostępna po najnowszej aktualizacji!

Pełne Szyfrowanie Dysku to nie jedyne zmiany w funkcjach oferowanych przez rozwiązania marki Bitdefender. Konsola GravityZone  rozpoznaje i integruje punkty końcowe połączone z domeną usługi Active Directory. Zasobnik sieciowy wyświetla punkty końcowe i grupy Active Directory w specjalnym drzewie sieci, obok grup niestandardowych.

Integracja z Active Directory jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich klientów korzystających z rozwiązań Bitdefender dla biznesu.

 

Jeśli chcą Państwo dokładniej poznać rozwiązania Bitdefender, zapraszamy do wzięcia udziału w BEZPŁATNEJ prezentacji / webinarium prowadzonym przez certyfikowanego inżyniera.

W czasie prezentacji zapoznają się Państwo z:

 • funkcjonalnością konsoli administracyjnej,
 • podstawową konfiguracją oprogramowania Bitdefender,
 • instalacją i funkcjonalnością wersji oprogramowania dla komputerów użytkowników końcowych.

Odpowiemy na każde zadane pytanie.

Webinaria odbywają się we wtorki-środy-czwartki o godz. 10:00. Trwają około 40 minut. Liczba uczestników każdej prezentacji jest  ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.  Wymagane jest wyłącznie połączenie z Internetem. Aby wziąć udział w webinarium należy wysłać e-mail na adres: joanna_j@ht.poznan.pl

 

Źródło: bitdefender.pl

*Ceny netto dla przedsiębiorstw dla rocznego wsparcia przy zakupie 100 licencji – przejście z innego posiadanego systemu antywirusowego. Dla sektora edukacyjnego oraz sektora publicznego ceny są niższe. Ceny mogą ulec zmianie.


McAFEE

McAfee jest teraz częścią Intel Security – największa na świecie firma zajmująca się technologiami z zakresu bezpieczeństwa. Dostarcza proaktywne i sprawdzone rozwiązania oraz usługi umożliwiające zabezpieczenie systemów i sieci na całym świecie. Firma McAfee chroni konsumentów i przedsiębiorstwa przed najnowszymi atakami typu malware oraz pojawiającymi się zagrożeniami sieciowymi. Największy na świecie producent systemów bezpieczeństwa.

Z dużej palety polecamy 2 produkty:

 • EPS McAfee Endpoint Protection Suite  43 zł*

ZAWIERA: Endpoint Secuirty (ENS),VirusScan Enterprise, VirusScan Command Line, VirusScan   Enterprise for Linux, SiteAdvisor Enterprise with Web Filtering Endpoint Protection for MAC, Device Control, Desktop Firewall, McAfee Security for Email Servers with AntiSpam, Endpoint Intelligence Agent. Management system included: ePolicy Orchestrator.

 • CEB McAfee Complete EndPoint Protection – Business 79 zł (obejmuje pakiet szyfrowania dysku, plików i urządzeń zewnętrznych)

ZAWIERA: Endpoint Secuirty (ENS),VirusScan Enterprise, VirusScan Command Line, Endpoint      Protection for MAC, Host Intrusion Prevention for Desktops, Desktop Firewall, SiteAdvisor Enterprise with Web Filtering, Device Control, Drive Encryption, File & Removable Media Protection, Management of Native Encryption, VirusScan for Linux, McAfee Security for Email Servers with AntiSpam, Security for Microsoft SharePoint, VirusScan Enterprise for Storage, and Endpoint Intelligence Agent. Management system included: ePolicy Orchestrator. File & Removable Media Protection 5.0 release includes encrypted file capability for a number of Cloud Storage Services.

(Opis produktów znajduje się w pliku McAfee Complete Endpoint Protection Business)

 UWAGI NASZEGO DZIAŁU WSPARCIA:

McAfee jest teraz częścią firmy Intel Security. Jeden z lepszych programów antywirusowych w testach. Niestety brak wsparcia w języku polskim.

 • Zarządzanie całością ochrony z poziomu jednej scentralizowanej konsoli.
 • Istnieje możliwość połączenia z innymi produktami firmy McAfee i firm trzecich.
 • Integracja kontroli urządzeń.
 • Ochrona danych firmowych kopiowanych na wymienne urządzenia pamięci masowej i na płyty.

McAfee_Complete_Endpoint_Protection_Business

Uwagi z raportu Gartnera 2016

 

 

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami:

Opiekun:
Piotr Jóźwiak

piotr_j@ht.poznan.pl
tel.: 61 665 71 66