RODO

Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO) – to nowa regulacja w zakresie ochrony danych osobowych obowiązująca na terenie całej Unii Europejskiej. Najważniejszym celem rozporządzenia jest zwiększenie kontroli nad danymi osobowymi, w tym przejrzystość w zakresie ich wykorzystywania poprzez wprowadzenie określonych mechanizmów kontroli i bezpieczeństwa.

Przeczytaj nasz regulamin w związku z rozporządzeniem RODO. 

Wielu dostawców i producentów rozwiązań IT, ale także duże firmy konsultingowe straszą obecnie dużymi karami i namawiają do zakupu bardzo drogich rozwiązań. Nasza firma może przedstawić, jak za pomocą podstawowych rozwiązań informatycznych dział IT może wspomóc firmę/instytucję państwową w zakresie dostosowania do RODO.

Wspólnie z firmą Check Point proponujemy bezpłatne testy bezpieczeństwa określające luki i zagrożenia zarówno wewnętrzne i zewnętrzne (płacą Państwo tylko koszty dojazdu).

Przykład takiego raportu jest tutaj: Raport Check Point

  1. Inwentaryzacja zasobów i miejsc z danymi osobowymi: oprogramowanie IT manager, Axcence.
  2. Obieg dokumentów związanych z prawami dostępu do danych i rejestr dostępów do danych i systemów: oprogramowanie IT Manager, Axcence.
  3. Ochrona przez atakami zewnętrznymi i zagrożeniami wyłudzającymi dane, kontrola i blokowanie wycieku: oprogramowanie antywirusowe Eset, Gdata, Bitdefender, urządzenia UTM Fortigate, Check Point.
  4. Ochrona danych przez ich szyfrowanie- szyfrowanie plików/katalogów, dysków, poczty elektronicznej, macierzy dyskowych: oprogramowanie antywirusowe Bitdefender, McAfee; oprogramowanie DesLock, urządzenie Fortimail, macierze NetApp.
  5. Zapobieganie utracie danych – backup i replikacja: oprogramowanie antywirusowe Gdata z modułem backupu, oprogramowanie Veeam, Nakivo, Veritas, macierze dyskowe Qnap, NetApp, napędy taśmowe i biblioteki HPE, Quantum.
  6. Analiza zdarzeń związanych z wyciekiem danych i monitoring: urządzenia UTM Fortigate/FortiAnalizer, Check Point; oprogramowanie IT manager, Axcence; kompleksowe oprogramowanie antywirusowe: Eset, Gdata, Bitdefender.

 

Dodatkowe materiały: