Macierze NAS

Network Attached Storage (NAS) to technologia umożliwiająca podłączenie zasobów pamięci dyskowych bezpośrednio do sieci komputerowej. NAS może być zainstalowany, jako centralny serwer do przechowywania danych oraz serwer kopii zapasowych z ochroną danych poprzez konfigurację RAID i bezpieczny transfer danych z kontrolą uprawnień dostępu.

QNAP NAS umożliwia tworzenie kopii zapasowych w chmurze, tworzenie kopii zapasowych VMware i Hyper-V, Citrix XenServer oraz replikacji Veeam.
Udostępnia wydajne przechowywanie plików wraz z rozwiązaniami Backup Exec. Inteligentne przywracanie na wypadek katastrofy pozwala na przywracanie całego serwera z całkowitej awarii w minimalnym czasie. Duplikacja pomaga zmniejszyć rozmiar kopii zapasowej poprzez eliminację redundantnych danych.

DELL Storage to rozwiązanie pamięci masowej dla przedsiębiorstw zaprojektowane z myślą o wydajności. W oparciu o rozwiązania serwerowe PowerEdge Dell tworzy urządzenia z najnowszą generacją wielordzeniowych procesorów Intel® Xeon®, do 32 GB pamięci i 72 TB pojemności fizycznej (NX3230), z obsługą macierzy SAN w celu znacznego zwiększenia pojemności zewnętrznej pamięci masowej.

Natomiast Synology oferuje przyjazną integrację z otoczeniem biznesowym. Wbudowana aplikacja do tworzenia kopii zapasowej danych umożliwia tworzenie kopii zapasowej danych z serwera Synology na innym serwerze NAS Synology, jednostce rozszerzającej lub na dowolnym serwerze rsync przy użyciu szyfrowanej transmisji.

Wszechstronna obsługa protokołów sieciowych umożliwia płynne udostępnianie plików pomiędzy platformami Windows, Mac i Linux. Obsługiwany jest również interfejs iSCSI stanowiący alternatywę dla sieci pamięci masowych (SAN) przeznaczoną do zastosowań w przedsiębiorstwach.

Przykłady naszych wdrożeń

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami:

Opiekun:
Radzisław Wesołowski

radek_w@ht.poznan.pl
tel.: 61 665 71 80