Konferencja Laboratoria przyszłości. Laptopy dla nauczycieli.

Dziękujemy HP oraz Microsoft za zaproszenie do wzięcia udziału w konferencji „Laboratoria przyszłości w praktyce z technologią Microsoft”, która towarzyszyła uroczystemu otwarciu Stolica eXperymentu w Gnieźnie w miniony piątek. Dużym zainteresowaniem na naszym stoisku cieszyły się notebooki, laptopy oraz komputery dla nauczycieli.

Pojawiły się także pytania o możliwość zakupu sprzętu dla szkół, jak i w ramach bonów na laptopy dla nauczycieli. Poniżej więcej szczegółów na temat idei wydarzenia, jak i możliwej współpracy w ramach naszej oferty dla edukacji.

Bon dla nauczycieli na laptopa

Po darmowych laptopach dla czwartoklasistów czas na nauczycieli. Minister Cyfryzacji Janusz Cieszyński zapowiedział, że raz na pięć lat nauczyciele otrzymają bon o wartości 2500 złotych na zakup komputera. Pojawiło się sporo pytań kiedy jak wykorzystać obiecane bony dla nauczycieli. Na stoisku mogli Państwo obejrzeć m. in. laptopy HP ProBook, które cieszą się dużą popularnością zarówno w biznesie, jak i sektorze edukacji.

Na ten moment co prawda projekt jeszcze nie wszedł w życie, natomiast pierwsza pula bonów, przeznaczona dla nauczycieli prowadzących zajęcia z uczniami czwartych klas szkół podstawowych, ma do nich trafić jeszcze w tym roku, dlatego zachęcamy do śledzenia informacji na ten temat. Na naszych social mediach będziemy informować o sprzęcie, który będzie można zakupić w ramach zapowiedzianych przez Ministerstwo bonów na laptopy dla nauczycieli.

Facebook: Laphard.pl, Hardsoft-Telekom

LinkedIn: Hardsoft- Telekom

Jeśli natomiast już teraz chcieliby Państwo skorzystać z naszych usług i mają pytania o rozwiązania dla edukacji z naszej oferty, to zapraszamy do kontaktu z handlowcami:

Radzisław Wesołowski

Specjalista ds. rozwiązań IT

M: 604 944 834, T: 61 665 71 80

Bartosz Kaczmarek

Specjalista ds. rozwiązań IT

M: 575 390 470, T: 61 665 71 85

www.laphard.pl

Laptop dla nauczyciela/studenta

O projekcie Laboratoria przyszłości.

Misją projektu „Laboratoria Przyszłości” jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia są prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Program wspiera szkoły podstawowe oraz ogólnokształcące szkoły artystyczne w budowaniu wśród uczniów kreatywnych i technicznych kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W jego ramach łącznie ponad 1 mld PLN trafił do placówek edukacyjnych na zakup potrzebnego sprzętu i doposażenie pracowni, by polscy uczniowie mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

„Laboratoria Przyszłości są inspiracją, dowodem na to, że można skończyć z imposibilizmem i tworzyć edukację nowoczesną, ciekawą dla ucznia i przede wszystkim skuteczną. Nasza dzisiejsza obecność tutaj to dowód, że program działa, a takie inicjatywy mają sens. Ministerstwo Edukacji i Nauki chce kontynuować program przy udziale partnerów technologicznych, takich jak firma Microsoft” – powiedział Mateusz Rafał, zastępca dyrektora Centrum Transformacji Cyfrowej Ministerstwa Edukacji i Nauki.