Bon na laptopa dla nauczyciela

Odbierz BON dla nauczyciela bez wychodzenia z domu.

Bon dla nauczyciela to program rządowy, umożliwiający zakup laptopa dla nauczyciela za bon w kwocie 2500 zł.

Warto dodać, że nauczyciele mogą dokonać zakupu bez konieczności wychodzenia z domu. Sklep LAPHARD.PL biorący udział w rządowym programie BON NA LAPTOP DLA NAUCZYCIELA przygotował dla Państwa możliwość wprowadzenia kodu już na etapie składania zamówienia w sklepie, by maksymalnie uprościć proces zakupu. Oferta laptopów spełniających kryteria programu bon dla nauczyciela:

Bon dla nauczyciela – najważniejsze informacje:

  • Bon na laptopa przysługuje nauczycielom, wychowawcom i innym pracownikom pedagogicznym, pozostającym w stosunku pracy na dzień 30 września 2023 r. w publicznych i niepublicznych szkołach podstawowych i ponadpodstawowych oraz w publicznych szkołach artystycznych, a także w niepublicznych szkołach artystycznych posiadających uprawnienia publicznej szkoły artystycznej, zwanych dalej „nauczycielami”.
  • Bony przyznawane będą raz na 5 lat.
  • Bon na 2500 zł na laptopa można wydać na sprzęt tańszy lub droższy – w pierwszym przypadku nie przysługuje zwrot różnicy w cenie, a w drugim należy dołożyć brakującą kwotę z własnej kieszeni i można ją rozłożyć na raty.
  • W tym roku bony dla nauczycieli będą przyznawane w turach na rok szkolny 2023/24, począwszy od 10 października 2023 roku.
  • Jako pierwsi będą mogli składać wnioski nauczyciele klas 4-8 szkoły podstawowej.
  • Bony na laptopy dla nauczycieli wygasają 31 grudnia 2025 roku.
  • Wykorzystanie bonu na laptopa jest możliwe w określonych punktach, które wykorzystują specjalny system teleinformatyczny, stworzony przez Ministerstwo Cyfryzacji.
  • Za bon można będzie kupić wyłącznie laptopa lub laptopa przeglądarkowego (chromebook), który musi spełniać wymogi ministerstwa. Laptop musi być fabrycznie nowy, nieużywany, kompletny, wyprodukowany nie wcześniej niż 9 miesięcy od dnia sprzedaży, wprowadzony do obrotu na terytorium Unii Europejskiej, sprawny technicznie – w oryginalnych opakowaniach, nie obciążony prawami na rzecz osób trzecich.
  • Notebook musi spełniać konkretne wymagania sprzętowe: należą do nich m.in. wydajność w teście CrossMark co najmniej 1200 punktów, co najmniej 8 GB pamięci RAM, 256 GB pamięci SSD, 2 złącza komunikacyjne oraz ekran FHD o minimalnej przekątnej 13 cali.
  • Nauczycielowi przysługuje tylko jedna forma wsparcia, związana ze sfinansowaniem zakupu laptopa lub laptopa przeglądarkowego. Pandemiczne wsparcie na zakup sprzętu do edukacji zdalnej się w to nie wlicza – informacja od Ministerstwa Cyfryzacji.

Więcej informacji na temat programu oraz ranking laptopów dla nauczycieli:

Kontakt do specjalisty Laphard.pl, który pomoże dobrać laptopa oraz zrealizować proces zakupu z bonem:

Bartosz Kaczmarek

Specjalista ds. rozwiązań IT

M: 575 390 470, T: 61 665 71 85

bartosz_k@ht.poznan.pl