2 dni z Lenovo, Veeam i Eset: 28-29 marca 2023.

Zapraszamy na 2 dni z Lenovo, Veeam i Eset: 28-29 marca 2023.

Przez cały ten okres w naszej siedzibie seminariom będzie towarzyszyć wystawa sprzętu Lenovo wraz z premierowymi rozwiązaniami stacji roboczych opartych o procesory AMD i najnowszych notebooków m.in. X1 Carbon Gen.10. Każdy kto nas odwiedzi będzie mógł później przetestować przez 7 dni wybrane rozwiązanie Lenovo u siebie w pracy. Wszystkie seminaria i wystawa odbywają się w siedzibie naszej firmy: Poznań, ul. Namysłowska 19, tel. 61 665 71 71.


28 marca Seminarium serwery Lenovo, premiera Veeam V12, szkolenie Veeam.

Agenda:

10:00 – 11:15 Serwery Lenovo po raz 8 najlepsze wg ITIC – Łukasz Borkowski

11:30 – 11:45 przerwa

12:00 – 13:15 Premiera Veeam v12 – Mariusz Rybusiński

13:15 – 13:45 Lunch

13:45 – 15:30 Szkolenie Veeam: zmiany w licencjonowaniu*, odzyskiwanie i sprawdzanie danych. Q&A**.

*Licencjonowanie Veeam – na procesor i VM, subskrypcja i wersje dożywotnie, jakie zmiany w wersji v12.

**Techniczne AMA/Q&A Veeamowe – Zadaj pytanie nt. Veeam, a my odpowiemy. Pokażemy w konsoli jak konfigurować featurey, o które Państwo zapytają. Q&A – prosimy przy rejestracji o opisanie pytania lub problemu, na który nasi specjaliści udzielą odpowiedzi i znajdą rozwiązanie.


29 marca Seminarium Lenovo systemy wideokonferencji, notebooki i AiO, stacje robocze dla grafiki, CAD i nie tylko. Eset – najnowsze rozwiązania dla firm i urzędów, zmiany w licencjonowaniu od 1 maja.

Agenda:

10:00 – 11:15 Lenovo nowoczesne rozwiązania dla sal telekonferencyjnych – czyli czego nie ma konkurencja.

11:15 – 12:45 Nowe trendy w notebookach i AIO Lenovo.

12:45 – 13:15 Lunch

13:15 – 14:30 Stacje robocze Lenovo niezbędne w nowoczesnym biznesie.

14:30 – 15:30 Eset – zmiany koncepcji bezpieczeństwa według Eset.

Każdy kto nas odwiedzi będzie mógł później przetestować przez 7 dni wybrane rozwiązanie Lenovo u siebie w pracy. Do dyspozycji będzie Partner Account Manager Lenovo Michał Nikielski, który odpowie na każde pytanie.

Wśród prezentowanych sprzętów m. in. :

ThinkPad X1 Fold – pierwszy na świecie składany komputer PC, ThinkPad X1 Nano Gen 2 (13, Intel) – najlżejszy ThinkPad w historii, Lenovo Google Meet Large Room Kit – najlepszy w swojej klasie serii zestaw do sal konferencyjnych, Lenovo TP Z13 G1 skóra, Lenovo NEO 30A 22 G3, Lenovo NEO  50s G3, Lenovo M75q g2, Lenovo ThinkBook 14 4th Gen EHQ, Lenovo ThinkStation P620 TWR, Lenovo ThinkStation P360 Ultra, Lenovo ThinkPad Z13 A 1st Gen, Lenovo HUB 500 gen. 2, ThinkVision TIO 22 TOUCH.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszymi specjalistami:
Lenovo: Rafał Rybak tel. 609 48 93 38, rafal_r@ht.poznan.pl
Veeam: Grzegorz Lewandowski tel. 601 46 29 27, grzegorz_l@ht.poznan.pl
Veeam kwestie techniczne: inż. Jarosław Damse tel. 509 80 12 89, jarek_d@ht.poznan.pl

Nieco więcej na temat rozwiązań, które szerzej zostaną zaprezentowane na naszych seminariach.

Premiera Veeam Backup&Replication V12

Oprogramowanie Veeam Backup&Replication umożliwia tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie danych z różnych źródeł, w tym serwerów, aplikacji, urządzeń sieciowych i chmur. Veeam oferuje także rozwiązania do monitorowania i zarządzania danymi, co pozwala na lepszą ochronę i kontrolę nad nimi.

W lutym miała miejsce premiera najnowszej wersji Veeam Backup&Replication zaktualizowanego do wersji V12. Nowy V12 zawiera ponad 500 usprawnień w różnych obszarach. Wśród nowości znalazły się m. in. :

  • Nowa platforma bazy danych – przejście od SQL Express do PostgreSQL v14.
  • Implementacja MFA (Multi-Factor Authentication) dla logowania interaktywnego do konsoli.
  • Automatyczne wylogowanie użytkownika po zadeklarowanym czasie.
  • W wersji V12 jako CDP Proxy może działać serwer Linux. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikamy dodatkowych kosztów związanych z licencjonowaniem Microsoft.
  • Dla Klientów korzystających z taśm, będzie możliwość instalacji serwera taśm na maszynie opartej o system operacyjny Linux. Podobnie jak w przypadku CDP Proxy, zmniejszy to koszty licencjonowania. Poprawiono obsługę nośników LTO9.
  • Ułatwieniem prac z systemem backupu będzie również możliwość przeniesienia maszyn wirtualnych pomiędzy zadaniami kopii bezpieczeństwa bez utraty ciągłości łańcucha kopii zapasowych.
  • W zakresie sieci wdrożono obsługę protokołu IPv6.

Zmiana w licencjonowaniu Veeam V12.

Znaczące zmiany nastąpiły także w obszarze licencjonowania Veeam V12. Licencje  na procesor i VM, subskrypcja i wersje dożywotnie.

To nie koniec nowości od Veeam, niedawno pisaliśmy o gwarancji Veeam na 5 mln USD w przypadku cyberataku. Tymczasem przy premierze V12 padły kolejne deklaracje ze strony Veeam pod względem ulepszeń w najnowszej wersji Veeam Backup&Replication.

Nowe funkcjonalności w obszarach związanych z chmurą i bezpieczeństwem zostały zaprezentowane po raz pierwszy na konferencji VeeamON. Zwiększają one możliwości, których potrzebują klienci w stale zmieniającym się krajobrazie IT. Nowe możliwości to między innymi:

  • dodatkowe funkcje przyspieszające działanie chmury, w tym bezpośredni zapis do obiektowej pamięci masowej i agentów w chmurze;
  • funkcja niezmienności w każdym miejscu, zapewniająca większą kontrolę w celu szybszego odzyskiwania danych po ataku ransomware i ochrony przed cyberzagrożeniami;
  • dodatkowe wsparcie i rozwój aplikacji korporacyjnych ułatwiają ich utrzymanie (tzw. operacje 2-go dnia) i optymalizują pod kątem wydajności i skalowania;
  • scentralizowana widoczność i zarządzanie ochroną danych w Kubernetes, dzięki nowej wtyczce Veeam Backup & Replication dla rozwiązania Kasten by Veeam K10 V5.0.

Chcesz dowiedzieć się więcej lub masz pytania dotyczące innych usług i produktów Veeam? Świetnie się składa! Na naszym Seminarium serwery Lenovo, premiera Veeam V12, szkolenie Veeam, które odbędzie się 28 marca, będziesz mógł je zadać podczas Technicznego AMA/Q&A Veeam – Zadaj pytanie nt. Veeam, a my odpowiemy. Pokażemy w konsoli jak konfigurować featurey, o które Państwo zapytają. Na pytania odpowiedzą nasi specjaliści:

Mariusz Rybusiński – Advisory Syatems Engineer Veeam Software

Jarosław Damse – Backup and Storage Engineer, Veeam Certified Engineer


Niezawodność i nieprzerwany dostęp – Jakość i bezpieczeństwo rozwiązań Lenovo – Serwery klasy x86.

Wspomniane wyżej seminarium zaczniemy od prezentacji Łukasza Borkowskiego – Lenovo Technical Country Channel, Sales BI & Infrastructure, który przedstawi zalety serwerów Lenovo.

Warto nadmienić, że Lenovo po raz 8 rok z rzędu znalazło się na pierwszym miejscu rankingu ITIC!

Jakość samego sprzętu to jeszcze nie wszystko, co decyduje o sprawności całej maszyny. Liczy się też bezpieczeństwo samego urządzenia i systemu operacyjnego oraz jakość pomocy technicznej udzielanej przez producenta.

Dodatkowo administratorzy zwracają uwagę na łatwość modernizacji serwerów i ich przemyślaną konstrukcję, zapewniającą prosty i szybki dostęp. Również w tych kategoriach jednymi z najwyżej ocenianych są serwery Lenovo.

Lenovo systemy wideokonferencji, notebooki i AiO, stacje robocze dla grafiki, CAD i nie tylko.

Nie zwalniamy tempa i już kolejnego dnia proponujemy Państwu kontynuację przeglądu portfolio Lenovo. Tym razem wraz z przedstawicielami Lenovo zaprezentujemy Państwu najnowsze systemy do wideokonferencji, a dokładniej rzecz ujmując: Lenovo nowoczesne rozwiązania dla sal telekonferencyjnych – czyli czego nie ma konkurencja.

Wśród produktów, które zasługują na uwagę są m. in. : ThinkSmart Hub 500 i ThinkSmart Core.

Zestawy do sal konferencyjnych Google Meet Series One od Lenovo

Lenovo i Google nawiązały współpracę w celu stworzenia najlepszej w swojej klasie serii zestawów do sal konferencyjnych Google Meet. Zestawy do sal konferencyjnych Google Meet Series One firmy Lenovo to gotowe rozwiązania dla użytkowników G Suite i Google Meet, dostosowane do trzech rozmiarów sal. Każdy zestaw zawiera odpowiednią do rozmiaru sali kombinację innowacyjnych, atrakcyjnych komponentów sprzętowych, umożliwiających nowoczesną współpracę w firmie.

ThinkSmart Hub 500

ThinkSmart Hub 500 umożliwia prowadzenie wyjątkowo produktywnych spotkań. To kompleksowe urządzenie do sal konferencyjnych jest łatwe we wdrażaniu i proste w obsłudze. Dostosowuje się do sal o różnej powierzchni oraz platform oprogramowania — można go używać z Microsoft Teams lub Zoom Rooms.

Wystawa sprzętu Lenovo wraz z premierowymi rozwiązaniami będzie zawierała m. in. :

ThinkPad X1 Fold | Pierwszy na świecie składany komputer PC

ThinkPad X1 Fold to pierwszy na świecie składany komputer, wyróżniony 43 nagrodami na CES. Możesz go nosić i używać w sposób dotychczas niemożliwy — korzystając z pojedynczego dużego lub podzielonego ekranu obsługiwanego piórem, palcami albo przy użyciu klawiatury.

ThinkPad X1 Nano Gen 2 (13, Intel)

Lenovo podnosi poprzeczkę dla laptopów na całym świecie.

ThinkPad X1 Nano Gen 2 to nasz najlżejszy ThinkPad w historii – waży zaledwie 970 g, ale charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałością. Urządzenie zostało wyposażone w procesory Intel® Core™ vPro® 12. generacji, opcjonalną łączność 5G, zaawansowane biometryczne zabezpieczenia oparte na sztucznej inteligencji, a także inteligentne funkcje oszczędzania baterii. Laptop oferuje także imponujący i oszałamiający obraz oraz wciągające wrażenia dźwiękowe.

THINKBOOK 16p G3

Co dwa wyświetlacze to nie jeden.

Lenovo ThinkBook Plus Gen 3 (17, Intel) spełnia wszystkie wymagania współczesnych profesjonalistów. Oszałamiający, ultraszeroki wyświetlacz główny 17,3″ 3K współpracuje płynnie z innowacyjnym 8-calowym ekranem dodatkowym.

Lenovo ThinkCentre neo 30a AiO

Wydajne, inteligentne i stylowe komputery typu All-In-One (wszystko w jednym) z pod znaku neo 30a łączą klasykę z nowoczesnością. Ta najnowsza propozycja jeśli chodzi o komputery biznesowe marki Lenovo dostępna jest w 3 rozmiarach matrycy – 21.5″, 23.8″ i 27″. ThinkCentre Neo 30a All-in-One łączy moc wszechstronnego komputera stacjonarnego z naprawdę wciągającym obrazem.

ThinkPad X1 Carbon Gen 10

Legendarny laptop ThinkPad X1 Carbon Gen 10, wyposażony w procesory Intel® Core™ vPro® 12. generacji z maksymalnie 14 rdzeniami przenosi wielozadaniowość na wyższy poziom. Zastosowane procesory mają rewolucyjną konstrukcję, która w inteligentny sposób przydziela obciążenia do właściwego wątku, na odpowiednim rdzeniu, we właściwym czasie – co pozwala na lepszą efektywność w zależności od tego, jak faktycznie korzystasz z urządzenia.


Eset – najnowsze rozwiązania dla firm i urzedów, zmiany w licencjonowaniu od 1 maja.

Odwiedzi nas także Robert Łęczycki– Junior Product Manager DAGMA Bezpieczeństwo IT, który przedstawi zmiany koncepcji bezpieczeństwa według Eset i opowie o zmianach w licencjonowaniu.

Eset od ponad 30 lat rozwija przełomowe rozwiązania i usługi w branży bezpieczeństwa IT, dostarczając stabilną i kompletną ochronę przed stale ewoluującymi zagrożeniami.

Wśród rozwiązań dla biznesu, które proponuje są ESET PROTECT – rozbudowane narzędzie do zdalnego zarządzania zabezpieczeniami ESET z poziomu dowolnej platformy systemowej, dostępne w wersji chmurowej i lokalnej, a także rozwiązania klasy enterprise.