Zasilanie (UPS) i chłodzenie

Zasilacz awaryjny ups to pozornie proste zarówno w budowie, jak i obsłudze urządzenie, stanowiące tymczasowe źródło energii, które umożliwi prawidłowy zapis danych oraz wyłączenie urządzeń. Najczęściej wykorzystuje się go do zasilania komputerów, zwłaszcza serwerów, przez co potencjalna utrata danych spada do 0. Zasilanie awaryjne UPS jest niezbędnym elementem działania każdej firmy posiadającej sieci informatyczne oraz urządzenia elektroniczne. Chcąc pomóc Państwu w uniknięciu niechcianych sytuacji i pragnąc zapewnić wszystkim najwyższy poziom bezpieczeństwa, oferujemy zasilacze UPS renomowanych producentów.

Firma Hardsoft-Telekom zapewnia kompleksowe podejście do projektów związanych z zasilaniem: konsultacje na etapie koncepcji, usługi projektowe, instalację i wdrożenie. Oferowane rozwiązania zawsze wspierane są przez lokalnych specjalistów.

Oferujemy Państwu zasilacze awaryjne (UPS) największych renomowanych światowych i krajowych producentów.

Emerson – dostarcza produkty z zakresu zaawansowanych rozwiązań zasilania awaryjnego oraz zabudowy serwerowni. Systemy zasilania gwarantowanego Emerson to duża rozpiętość mocy, układy jedno- i trójfazowe. Zasilacze z serii Liebert PSP Off-Line UPS, 500-650 VA, Liebert PSA Line-Interactive UPS, 500-1500 VA, Liebert PSI, PSI XR, czy duże systemy zasilania klasy Liebert GXT czy NXC.

APC – jeden z najbardziej znanych producentów systemów zasilania gwarantowanego. W jego ofercie znajdują się produkty zarówno dla każdego użytkownika komputera (Back-UPS), jak i systemy zabezpieczeń serwerów (Smart-UPS) oraz centr danych (Galaxy).

EVER -największy polski producent systemów zasilania awaryjnego. EVER jest producentem i sprzedawcą urządzeń awaryjnego zasilania UPS oraz listew zabezpieczających. Od roku 1996 firma produkuje zasilacze awaryjne pod marką EVER.

Vertiv- dostarcza produkty z zakresu zaawansowanych rozwiązań zasilania awaryjnego oraz zabudowy serwerowni. Systemy zasilania gwarantowanego Vertiv to duża rozpiętość mocy, układy jedno- i trójfazowe. Topologia i konstrukcja zasilaczy jest dostosowana do potrzeb klienta, bardzo wysoka sprawność przekłada się na ekonomikę pracy urządzeń i koszty w związku z tym ponoszone. Konstrukcja ułatwia serwisowanie oraz rozbudowę w przypadku wzrostu zapotrzebowania na moc. Dodatkowymi komponentami są listwy PDU, które instalowane w szafach dają pełną kontrolę nad zasilaniem podłączonych urządzeń. Na życzenie klienta zabezpieczamy dodatkowo układ za pomocą agregatów prądotwórczych – zarówno za pomocą jednostek zewnętrznych, jak i wewnątrz obiektowych.

Legrand- niezawodne zasilacze UPS o zakresie mocy od 0,6 kVA do 120kVA pozwalają na uzyskanie sprawności energetycznej rzędu 95%, przy jednoczesnym zmniejszeniu strat i zwiększeniu oszczędności. Szeroka gama zasilaczy pozwala na wybór optymalnego rozwiązania w zależności od potrzeb instalacji i systemu.Przeznaczona zarówno do obiektów typu Data Center jak i budownictwa jednorodzinnego.

Chłodzenie UPS

Sprawność energetyczna, ulepszone parametry i niższe koszty operacyjne to główne cele, do osiągnięcia których dążą współcześnie centra danych. Nie będzie to możliwe bez zastosowania profesjonalnych systemów zasilania awaryjnego i klimatyzacji precyzyjnej. Zapewniają one utrzymanie parametrów uznanych przez Użytkownika za kluczowe, w zależności od wymagań jakie w nich pokłada.

Do głównych parametrów w przypadku tego typu układów należą: utrzymanie parametrów zasilania, połączenie i zaprojektowanie układów współpracujących z aktualnie posiadaną infrastrukturą. W przypadku klimatyzacji – utrzymanie parametrów temperatury, wilgotności oraz czystości powietrza, niezbędnych dla prawidłowej pracy infrastruktury IT. Oferujemy chłodzenie od pojedynczego podzespołu do dużych przestrzeni – najszerszy dostępny zakres rozwiązań chłodzenia precyzyjnego chroni urządzenia niezbędne do pracy od nawet najdrobniejszych skoków temperatury. Pozwala to zagwarantować 100% dostępność chłodzenia — nawet w trudnych warunkach, takich jak wahania napięcia, ograniczona dostępność wody czy wysoka temperatura otoczenia

ups

Klimatyzacja precyzyjna- zalety

Dzięki klimatyzacji precyzyjnej możliwe jest zachowanie odpowiedniej temperatury i wilgotności w pomieszczeniach, gdzie pracujące specjalistyczne urządzenia informatyczne lub telekomunikacyjne generują dużą ilość ciepła. Optymalna temperatura w tego rodzaju pomieszczeniach powinna się utrzymywać w granicach 18-22 stopni, a wilgotność względna nie powinna przekraczać 60 procent.

  • klimatyzatory precyzyjne to zwyczajowo układ, budowa modularna, co pozwala na łatwe i szybkie rozszerzenie jego działania, rozbudowę o dodatkowe moduły w razie potrzeby, większego zapotrzebowania;
  • praca naprzemienna klimatyzatorów (układ redundantny). W razie potrzeby, gdy jeden z klimatyzatorów nie potrafi sobie poradzić z wystarczającym schładzaniem pomieszczeń, to poprzez wnikliwą analizę warunków i odpowiedni wydany sygnał, drugi z nich włącza się do pracy.
  • klimatyzatory w tym układzie stale pracują naprzemiennie przez określony godzinowo przedział czasowy. Rzutuje to na przedłużenie ich żywotności, mniejsze koszty napraw i remontów.
  • gdy jeden z klimatyzatorów w modularnym schemacie ulega awarii, wówczas do pracy włącza się drugi, aby zapewnić ciągłość właściwych warunków klimatycznych pomieszczenia technicznego;
  • Free-Cooling – czyli wykorzystanie zimnego czynnika zewnętrznego w okresach zwiększonego chłodu na schłodzenie pomieszczeń wewnątrz. Wpływa to korzystnie na obniżenie kosztów utrzymania systemów klimatyzacyjnych.

Przykłady naszych wdrożeń

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami:

Opiekun:
Rafał Rybak

rafal_r@ht.poznan.pl
tel.: 61 665 71 64