Aktualne seminaria

„NetApp – bezpieczne macierze dla każdego. Najlepsze rozwiązania dla Twojego biznesu w czasach transformacji”

11 sierpnia godz. 11:00

Wirtualne spotkanie technologiczne, na którym przyjrzymy się aspektom bezpieczeństwa w zakresie składowania i przetwarzania danych.

NetApp jest światowym liderem rozwiązań pamięci masowych, wyznacza trendy w obszarze efektywnego przechowywania i zabezpieczenia danych. Podczas spotkania poruszymy kwestie bezpieczeństwa i ochrony danych. Odkryjemy pełen wachlarz możliwości i scenariuszy bezpiecznego przechowywania danych, które wspierają zachowanie ciągłości biznesowej procesów oraz zapewniają bezprzerwowe działanie nawet w obliczu poważnych awarii, czy też kataklizmów. Zapoznaj się z programem spotkania – poniżej ⇓⇓

REJESTRACJA

  Wyrażam zgodę na przesyłanie przez firmę Hardsoft Telekom z siedzibą w Poznaniu informacji handlowych drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)

  Zapoznałem/-am się i akceptuję Politykę Prywatności Hardsoft Telekom*

  Twoja rejestracja została przyjęta !

  Wysłaliśmy na Twoją skrzynkę maila z potwierdzeniem.

  Wypełnij jeszcze raz

  PROGRAM

  • Prelegent merytoryczny – Krzysztof Szmigielski – Kierownik Sekcji Informatyki, Szpital Wolski
   „Nie samymi sukcesami człowiek żyje, czyli historia pewnego incydentu…”

   W krótkim wystąpieniu przedstawiona zostanie świeża historia włamania na jeden z serwerów Szpitala Wolskiego.

   Wektor ataku, popełnione błędy, działania podjęte i finał… Jak w dobrym filmie zaczniemy od trzęsienia ziemi, a potem będziemy stopniowo zwiększać napięcie. 🙂

  • Prelegent: Łukasz Bajer, Arrow/NetApp

   Bezpieczeństwo i wysoka dostępność, to podstawa nowoczesnych środowisk informatycznych.

   Spotkanie będzie opierać się na trzech filarach, tak aby:

   1. Prosto i wydajnie przechowywać dane – NetApp E-series
   2. Elastycznie wykorzystywać możliwości nowych technologii – system FAS i AFF
   3. Bezpiecznie zapewniać ciągłość najbardziej krytycznych aplikacji – MetroCluster

   1. Prosto i wydajnie przechowywać dane – NetApp E-series

   Parametry tych macierzy pozwalają na zastosowanie ich jako:

   • wspólnej przestrzeni pod wirtualizację (np. Vmware, Citrix, HyperV),
   • dedykowane rozwiązanie dla wymagających aplikacji (SQL, Oracle, Exchange),
   • adekwatną cenowo przestrzeń dla przechowywania kopii zapasowych czy też archiwów.

   Systemy E-series występują w 3 wariantach obudowy: 12, 24 i 60 dyskowej:

   • pozwala to na optymalne dopasowanie macierzy do wymagań środowiska klienta,
   • wykorzystują komunikację z dyskami w standardzie 12Gb/s, a to w połączeniu z dyskami SSD oraz bardzo wydajnymi procesorami kontrolerów umożliwia osiągnięcie nawet 300 000 IOPS.

   2. Elastycznie wykorzystywać możliwości nowych technologii – system FAS i AFF

   Macierze FAS to kolejna generacja urządzeń klasy start zarządzanych przez system operacyjny ONTAP w wersji 9.X.

   Systemy FAS to:

   • urządzenia w pełni uniwersalne, obsługują wszystkie protokoły (FC, FCoE, ISCSI, CIFS, NFS, NVMe-oF),
   • posiadają funkcjonalność optymalnego wykorzystania przestrzeni (wbudowana deduplikacja, thinprovisioning, kompresja),
   • integrują się z aplikacjami, co pozwala na błyskawiczny backup krytycznych aplikacji już z poziomu macierzy.

   Nowe modele  są tak skonstruowane, by umożliwić elastyczne dopasowanie sposobów połączeń z infrastrukturą klienta, przez zastosowanie portów UTA, których tożsamość zależy od rodzaju zaproponowanej wkładki SFP+.

   W pełni uniwersalne macierze All Flash pozwalają na przyspieszenie krytycznych aplikacji biznesowych. Macierze AFF oprócz wszystkich cech płynących z zastosowania systemu ONTAP 9.X:

   • posiadają domyślnie włączone funkcjonalności optymalizujące wykorzystanie  przestrzeni
   • dla lepszego wykorzystania dysków SSD mają uruchomione w trybie online – deduplikację, kompresję oraz kompakcję, dzięki czemu pozwalają zagwarantować większe upakowanie danych na tej samej przestrzeni
   • System ONTAP w macierzach AFF jest w stanie zagwarantować efektywność, upakowanie na poziomie od 3:1 dla większości środowisk, a w przypadku niektórych środowisk Vmware VVols 4:1, czy dla środowisk VDI nawet 8:1.

   Wysoka wydajność i nadzwyczajna inteligencja macierzy AFF C190 w połączeniu z bezkonkurencyjną ceną doskonale wpasują się w zróżnicowane środowiska klientów, wszędzie tam gdzie potrzebna jest uniwersalność, niezawodność i konsolidacja przestrzeni dyskowej.

   3. Bezpiecznie zapewniać ciągłość najbardziej krytycznych aplikacji – MetroCluster

   MetroCluster jest unikalnym rozwiązaniem, łączącym w sobie technologię klastra macierzy z synchronizacją danych, dzięki czemu uzyskujemy ciągłość działania i odporność na awarię nawet części klastra zabezpiecza to przed utratą danych. W odróżnieniu do rozwiązania SnapMirror, które umożliwia synchronizację dwóch macierzy, MetroCluster działa w obrębie jednego urządzenia. Pozwala on na fizyczne „rozciągnięcie” dwóch lub czterech kontrolerów nawet na znaczne odległości . Zastosowanie MetroCluster zapewnia ciągłość działania aplikacji bez przestoju – RPO (Recovery point objective) oraz prawie zerowy czas przywracania po awarii RTO (Recovery time objective).

   MetroCluster rozszerza funkcjonalność wysokiej dostępności (High Availability HA), zapewniając dodatkową warstwę ochrony, zabezpieczając nie tylko przed najczęstrzymi awariami ale również przed kataklizmami tj. powódź, pożar czy inne zjawiska mogące zagrozić jednej z naszych serwerowni.

   Arrow ECS jako przedstawiciel producenta NetApp wraz z firmą Hardsoft Telekom zapraszają do wzięcia udziału w spotkaniu, aby od praktycznej strony poznać możliwości rozwiązań NetApp w zakresie bezpieczeństwa danych.

  AGENDA

  11:00-11:30Prelegent merytoryczny - Krzysztof Szmigielski - Kierownik Sekcji Informatyki, Szpital Wolski "Nie samymi sukcesami człowiek żyje, czyli historia pewnego incydentu..."

  11:30-13:00Prelegent: Łukasz Bajer, Arrow - NetApp - bezpieczne macierze dla każdego. Najlepsze rozwiązania dla Twojego biznesu w czasach transformacji