HYBRIDMOUNT QNAP- PAMIĘĆ MASOWA W CHMURZE I SERWERY PLIKÓW NA SERWERZE NAS

QNAP NAS pozwala na tworzenie kopii zapasowych VMware i Hyper-V, Citrix XenServer oraz replikacji Veeam, ale również przesyłać dane do chmury. Dzięki HybridMount można instalować pamięć masową z chmur publicznych i serwerów zdalnych lub włączać bramę pamięci masowej w chmurze w celu uproszczenia zastosowań chmury hybrydowej, przenoszenia danych do chmury, tworzenia kopii zapasowych/przywracania danych w chmurze, czy też współpracy w chmurze na potrzeby pracy zdalnej.

HybridMount: Montowanie wielu chmur

Montaż pamięci masowej w wielu chmurach lub innego serwera NAS w aplikacji File Station. Po zamontowaniu zdalnej pamięci masowej można centralnie zarządzać wszystkimi przestrzeniami pamięci masowej z aplikacji File Station lub aplikacji mobilnej Qfile, co znacznie upraszcza wykonywanie zadań w zakresie zarządzania pamięcią masową.

HybridMount: Brama pamięci masowej w chmurze oparta na plikach

Możliwość dostępu do pamięci masowej w chmurze za pośrednictwem Bramy pamięci masowej w chmurze na serwerze QNAP NAS przy użyciu standardowych protokołów (w tym SMB, FTP, AFP, NFS, WebDAV). Dzięki włączonej na serwerze NAS lokalnej pamięci podręcznej można uzyskać dostęp do pamięci masowej w chmurze z prędkością zbliżoną do prędkości sieci LAN.

HybridMount: Tworzenie kopii zapasowych plików biznesowych w wielu lokalizacjach

Pracownicy działu IT mogą wdrażać serwer NAS w biurze każdego oddziału, i włączać Bramę pamięci masowej w chmurze w celu montażu tej samej pamięci masowej w chmurze na każdym serwerze NAS, ułatwiając członkom zespołu dostęp do tych samych danych z różnych lokalizacji. Brama pamięci masowej w chmurze oferuje funkcję buforowania SSD i standardowych protokołów w celu wyeliminowania potrzeby konfiguracji skomplikowanych ustawień VPN i redukcji wykorzystania przepustowości, ułatwiając udostępnianie plików, tworzenie kopii zapasowych i współpracę.

Chmura VJBOD: Zapisywanie kopii zapasowych w chmurze

Wolumin chmury utworzony przez Chmurę VJBOD może przechowywać dane wygenerowane przez aplikacje NAS. Brama pamięci masowej opartej na blokach w chmurze VJBOD może tworzyć kopie zapasowe danych w chmurze przy użyciu nierozpoznawalnych formatów, zapewniając większe bezpieczeństwo kopii zapasowych wrażliwych danych w chmurze.

Chmura VJBOD — tworzenie kopii zapasowych danych serwera produkcji w chmurze

Przywracanie danych po awarii ma kluczowe znaczenie dla firm. Brama pamięci masowej opartej na blokach w chmurze VJBOD umożliwia tworzenie kopii zapasowych danych na lokalnych serwerach w chmurze. Brama pamięci masowej w chmurze oparta na blokach oferuje tworzenie kopii zapasowych danych przyrostowo. Przesyłane do chmury będą tylko zmienione dane, co znacznie zredukuje czas wykorzystywany na tworzenie kopii zapasowych i zużycie przepustowości. Obsługuje także migawki, zapewniając firmom dodatkową warstwę ochrony danych.

Szczegółowych informacji na temat rozwiązań QNAP udzieli Państwu nasz dział serwisu.

Autor tekstu:

Adam Pieńkowski

Serwisant IT

tel. 575 370 680