Hardsoft Telekom i Lenovo- jesienne wydarzenia biznesowe, szkolenia i spotkania z klientami.

Wrzesień i październik obfitowały w wydarzenia organizowane przez Lenovo Polska, w których jako Platinium Partner, uczestniczyliśmy lub współorganizowaliśmy.

Regaty Lenovo

Coroczne, oczekiwane przez najlepszych specjalistów branży technologicznej, 3-dniowe wydarzenie dla entuzjastów żeglarstwa, rywalizacji i dobrej zabawy odbyło się 1-3 września w Kamieniu na Mazurach. Jest to przede wszystkim czas umocnienia relacji biznesowych. Regaty Lenovo 22’, to już XV edycja wydarzenia, a na mazurskie zmagania na wodzie przybyło ponad 600 uczestników z 70 firm, wśród nich była drużyna Hardsoft Telekom w składzie: Rafał Rybak, Bartosz Kaczmarek, Grzegorz Lewandowski, Radzisław Wesołowski oraz Sebastian Olesik. Zwycięzcom gratulujemy i czekamy na kolejną edycję regat!

Lenovo Roadshow

Chcemy dzielić się wiedzą z naszymi klientami, dlatego z radością przyjęliśmy zaproszenie na Lenovo Roadshow, gdzie firma Lenovo oraz Dystrybutorzy, z którymi współpracujemy, podzielili się informacjami w zakresie zasad i warunków współpracy handlowej, jak również zaprezentowali najnowsze portfolio produktów marki Lenovo. Chętni mogli skorzystać z konsultacji z ekspertem z systemu Lenovo Partner Hub.

Warto nadmienić, że wśród produktów Lenovo dostępnych w naszej ofercie posiadamy nie tylko notebooki, ale również tablety, serwery, storage, sieci SAN, monitory, urządzenia do telekonferencji, a także rozwiązania referencyjne.

Lenovo jest globalnym dostawcą pełnej gamy produktów i usług: komputerów i tabletów, monitorów, akcesoriów, smartfonów, rozwiązań dla inteligentnego domu i inteligentnej współpracy, rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości (AR/VR), komercyjnego internetu rzeczy (IoT), oprogramowania, usług i inteligentnej infrastruktury dla centrów danych. O nowych modelach szerokiej gamy produktów Lenovo oraz promocjach mogą Państwo porozmawiać z naszymi handlowcami, którzy przeprowadzą darmową konsultację i pomogą dobrać odpowiednie rozwiązanie.

Szkolenie Lenovo dla naszych Klientów połączone ze szkoleniami techniki jazdy w Bednary Driving City.

Zaczęliśmy ciekawym szkoleniem produktowym Lenovo Polska. Paweł Chłud opowiedział o nowościach w portfolio notebooków, natomiast Paweł Dybowski przedstawił możliwości serwerów Lenovo. Po prezentacjach mieliśmy przyjemność skorzystać ze szkoleń techniki jazdy w trudnych warunkach w Bednary Driving City. Nasi goście mogli się przekonać jak zachowuje się samochód podczas poślizgu, uderzenia oraz dachowania… na własnej skórze. Myślę, że po zajęciach praktycznych wszyscy będziemy pamiętali o odpowiednim zapięciu pasów bezpieczeństwa i dostosowaniu prędkości do warunków atmosferycznych, a rozmowy biznesowe, prowadzone podczas lunchu, zaowocują zakupem produktów Lenovo.

30 urodziny ThinkPad

Z tej okazji Lenovo Polska zaprosiła swoich Partnerów Handlowych, w których gronie znajduje się Hardsoft Telekom, na spotkanie New Product Training 2022.

Marka Think inspiruje już od 30 lat! Dla Lenovo miesiąc październik, to czas na świętowanie dwóch ważnych jubileuszy: 30-lecia ThinkPad i 30-lecia serwerów ThinkSystem na świecie. Niekwestionowaną gwiazdą spotkania był najnowszy ThinkPad X1 Fold Gen 2.

Jednak zanim o najnowszych modelach i technologiach przyszłości warto przypomnieć jak wyglądał pierwszy ThinkPad. Zdecydowanie nie przypominał dzisiejszej konstrukcji, choć debiutując w latach 80 ubiegłego wieku stał się prawdziwą rewolucją wśród laptopów ważących kilkanaście kilogramów o malutkich ekranach i RAMach o kilkuset kilobajtach.

ThinkPad 700C był laptopem, od którego rozpoczyna się historia tej marki, wówczas jeszcze należącej do firmy IBM. Jego premiera odbyła się w 1992 roku i już wtedy pojawiły się elementy, które pozostają charakterystyczne dla tej rodziny po dziś. Na czele z czerwonym TrackPointem między klawiszami G, H i B. Komputer wyglądał jak walizeczka, ale cechował się stosunkowo smukłym ekranem, który – co dziś naturalne – pełnił również funkcję pokrywy.

Jak wyglądają ThinkPady dziś?

 ThinkPad przez lata ewaluował, na początku tego roku pojawił się kolejna seria, tym razem sygnowana literką Z.  

Całkowicie nowe ThinkPad Z13 i Z16 są zgodne ze współczesną filozofią projektowania skierowaną do różnych odbiorców biznesowych. Nowy efektowny projekt odzwierciedla zmieniające się podejście do technologii, jej wpływ na środowisko i pochodzenie surowych komponentów. Projekt ma nie tylko zapewniać indywidualne akcenty kolorystyczne premium, takie jak brąz i arktyczna szarość, ale także wykorzystuje bardziej zrównoważone materiały, takie jak aluminium z recyklingu 1 lub czarna skóra wegańska z recyklingu 2 . Zrównoważony rozwój obejmuje opakowanie wykonane w 100% z odnawialnego bambusa i trzciny cukrowej, a zasilacz sieciowy wykorzystuje 90% zawartości pokonsumenckiej (PCC).

Posiadają procesory AMD Ryzen™ PRO 6000 do urządzeń mobilnych z procesorem bezpieczeństwa Microsoft Pluton. Żywe opcje wyświetlania, w tym dotykowy OLED 2,8K w Z13 i 4K OLED w Z16, oba z obsługą Dolby Vision® i słabym niebieskim światłem zapewniają wygodę i bezpieczeństwo dla naszego wzroku. Communications Bar integrujący kamerę FHD z większym czujnikiem i system głośników Dolby Atmos® i technologia redukcji szumów Dolby Voice® AI pozwalają na prowadzenie konferencji z dowolnego miejsca na świecie. Pełną specyfikację znajdą Państwo na naszym sklepie internetowym Laphard.pl.

W przypadku pytań dotyczących oferty Lenovo niezmiennie odsyłamy do Rafała Rybaka, który doradzi jakie notbooki, serwery i inne urządzenia od Lenovo sprawdzą się w Państwa infrastrukturze IT.

Rafał Rybak Tel: 61 665 71 64, rafal_r@ht.poznan.pl