Fortinet

Firma Fortinet, założona w 2000 roku, jest czołowym dostawcą w zakresie cyberbezpieczeństwa, dostarczając platformy sprzętowe i oprogramowanie tworzone specjalnie do celów ochrony. Fortinet jestświatowym liderem spośród producentów zintegrowanych, akcelerowanych sprzętowo systemów zarządzania zagrożeniami, czyli UTM (Unified Threat Management). Sensem tych rozwiązań jest połączenie wielu różnych rodzajów zabezpieczeń, aby zapewnić najwyższą jakość ochrony, która jest stale aktualizowana.

Firewall FortiGate

FortiGate NGFW umożliwiają organizacjom tworzenie wysokowydajnych, niezwykle skalowalnych i opartych na zabezpieczeniach sieci, które wplatają zabezpieczenia głęboko w hybrydowe architektury IT. Umożliwia to organizacjom zabezpieczenie dowolnej przewagi przy jednoczesnym zapewnieniu optymalnego doświadczenia użytkownika, nawet w najbardziej dynamicznych środowiskach hybrydowych. Takie podejście pozwala również zespołom IT na konwergencję rozwiązań sieciowych i bezpieczeństwa w celu uzyskania wszechstronnej widoczności, uproszczenia operacji oraz zapewnienia spójnego i skoordynowanego kompleksowego bezpieczeństwa w ich sieciach hybrydowych.

 • Zapora sieciowa FortiGate z usługami FortiGuard dla bezpieczeństwa kampusów i centrów danych
 • Segmentacja w celu zmniejszenia powierzchni ataków i wdrożenia kontroli Zero Trust i zgodności
 • Automatyzacja i zarządzanie pojedynczym panelem szklanym w celu usprawnienia przepływów pracy w przedsiębiorstwie

Platforma FortiGate, dostępna jest w różnych rozmiarach i formatach, co pozwala dopasować ją do potrzeb każdego środowiska, oraz obejmuje szereg funkcji następnej generacji w zakresie sieci i bezpieczeństwa.

Oferta Fortigate w Hardsoft Telekom

W naszej ofercie znajdą Państwo wszytkie firewalle Fortigate, np. modele:

FortiGate 40FFortiGate 61EFortiGate 100F
FortiGate 50EFortiGate 80EFortiGate 101E
FortiGate 51EFortiGate 81EFortiGate 101F
FortiGate 52EFortiGate 80FFortiGate 140E
FortiGate 60EFortiGate 100EFortiGate 201E
FortiGate 61FFortiGate 100EFFortiGate 200E

FortiGate najlepszy firewall

W 2022 roku firma Fortinet otrzymała najwyższe oceny i wyniki za przypadki użycia Enterprise Data Center, Distributed Enterprise i SMB, zdobywając tym samym pierwsze miejsce w RAPORT ANALITYKA: Możliwości krytyczne Gartner® 2022 dla zapór sieciowych.

Switche Fortinet

Bezpieczne, proste i skalowalne rozwiązania Ethernet firmy Fortinet. Switche są urządzeniami, które odpowiadają za porządek w komunikacji pomiędzy urządzeniami jednej sieci.

Przełączniki FortiSwitch są dostępne w różnych modelach, aby zaspokoić potrzeby od warstwy dostępu do centrum danych. Wszystkimi modelami można zarządzać i konfigurować bezpośrednio z FortiGate. W naszej ofercie posiadamy switche Fortinet FortiSwitch Secure Access Series, FortiSwitch Data Center Series, FortiSwitch seria 100, 200, 300, 400, 500.

Fortinet Access Points (FortiAP)

Punkty dostępu bezprzewodowego FortiAP Thin zapewniają zintegrowany, bezpieczny dostęp do bezprzewodowej sieci LAN dla Twojego przedsiębiorstwa. Umożliwiając prosty, ekonomiczny dostęp do sieci bezprzewodowej, FortiAP są idealnym rozwiązaniem do rozbudowy FortiGate Connected UTM. Posiadamy m. in. Serię U, C i S.

Inne rozwiązania sieciowe Fortinet

Istnieje możliwość rozszerzenia platformy FortiGate o produkty uzupełniające w celu budowy uproszczonej i kompleksowej infrastruktury bezpieczeństwa w następujących obszarach:

 • Bezpieczeństwo sieci
 • Bezpieczeństwo centrum danych (na poziomie fizycznym i wirtualnym)
 • Bezpieczeństwo chmury
 • Bezpieczny dostęp (przewodowy i bezprzewodowy)
 • Bezpieczeństwo infrastruktury (przełączanie i routing)
 • Bezpieczeństwo treści
 • Bezpieczeństwo punktów końcowych
 • Bezpieczeństwo aplikacji

Fortinet w portfolio posiada ogromną gamę produktów z zakresu cyberbezpieczeństwa, dlatego najlepiej jeśli skonsultują się Państwo z naszym specjalistą i zapytają o funkcjonalności, wymagane licencje i dostępność wybranych rozwiązań Fortinet.

o             FortiManager

o             FortiHypervisor

o             FortiExtender

o             FortiSandbox

o             FortiVoice

o             FortiWeb

o             FortiCarrier

o             FortiCAM

o             FortiMail

o             FortiWLM

o             FortiCache

o             FortiAuthenticator

o             FortiAnalyzer

o             FortiADC

o             FortiDDoS

o             FortiBridge

o             FortiWLC

o             FortiRecorder

o             FortiTester

o             FortiToken

o            FortIWAN

o FortiSIEM

o FortiMonitor

Produkty Fortinet cieszące się największą popularnością wśród naszych klientów:

FortiMail łączy w sobie zaawansowane możliwości, aby sprostać pełnemu spektrum zagrożeń związanych z pocztą elektroniczną, z którymi borykają się współczesne organizacje. Chroni przed:
• Znanymi zagrożeniami
• Podejrzanymi zagrożeniami
• Nieznanymi/zagrożeniami dnia zerowego
• Próbami podszywania się
• Zagrożeniami typu BEC (Business Email Compromise)


FortiAuthenticator rozszerza funkcjonalność uwierzytelniania dwuskładnikowego, umożliwiając jego stosowanie przez różnorodne urządzenia FortiGate oraz rozwiązania innych firm obsługujące uwierzytelnianie RADIUS lub LDAP.
FortiNAC dostarcza odpowiedzi na trzy kluczowe pytania dotyczące urządzeń końcowych: kto, gdzie i kiedy podłącza się do sieci? Zapewnia mechanizmy mikro segmentacji, pomocne w kontroli dostępu do sieci dla urządzeń końcowych.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Krzysztof Nowacki, krzysztof_n@ht.poznan.pl tel. 61 665 71 83