Big Data + Hadoop: Systemy analityki wielkich zbiorów danych w praktyce

 Wraz z firmą Hewlett Packard Enterprise  zapraszamy na seminarium pt.

 

baner-zaproszenie-w-2

Przetwarzanie zestawów danych big data dawniej wymagało superkomputerów i innego drogiego, specjalistycznego sprzętu. Usługa Hadoop umożliwia niezawodne, skalowalne i rozproszone przetwarzanie danych na standardowych serwerach, co pozwala analizować petabajty danych, gdy jest dostępny skromny budżet. Ponadto usługa Hadoop została tak zaprojektowana, aby umożliwić skalowanie z jednego serwera na tysiące komputerów oraz wykrywanie i usuwanie awarii w warstwie aplikacji w celu podniesienia niezawodności.

 

W PROGRAMIE:

  • Zaprezentujemy wspólnie z HPE jak buduje się współczesne i wydajne środowiska Big Data
  • Prof. Witold Abramowicz przedstawi subiektywne spojrzenie na koncepcję Big Data. Wykorzystując doświadczenia z realizacji różnych projektów badawczych, omówi wykorzystanie Big Data dla zmieniających się modeli biznesowych.
  • Firma Inwebit Sp. z o.o. przedstawi proces jaki musi przejść firma aby wyrwać się z myślenia software house’owego i przejść na myślenie wykorzystania technologii Big Data na podstawie case study własnych projektów.
  • Seminarium będzie towarzyszyć wystawa sprzętu HPE do realizacji Big Data.

 

PRELEGENCI:

witold-abramowicz

Prof. dr hab. Witold Abramowicz

Uniwersytet Ekonomiczny, Poznań

Witold Abramowicz jest profesorem zwyczajnym ekonomii, doktorem habilitowanym matematyki i inżynierem. Kieruje Katedrą Informatyki Ekonomicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Jest szefem SmartBrain – Smart and Big Data Research and Innovation Center, Visionary Member SAP UA oraz Academic Board SAP DACH. Pracował przez kilkanaście lat na czołowych uczelniach szwajcarskich i niemieckich. Jest autorem, współautorem i redaktorem 44 książek; ponad 300 recenzowanych publikacji. Kierował i uczestniczył w kilkudziesięciu projektach badawczych UE, a także finansowanych ze środków przemysłu oraz polskich organizacji wspierających badania i innowacje. Jest członkiem rad naukowych kilkunastu międzynarodowych czasopism naukowych (m.in. Business & Information Systems Engineering, AIS Transactions on Enterprise Systems, Journal of Service Science, Management, Engineering and Technology, Enterprise Modelling and Information Systems Architectures – An International Journal), kierował 28 międzynarodowymi konferencjami naukowymi oraz uczestniczył w ponad 400 komitetach programowych innych konferencji na całym świecie. Był promotorem dwudziestu doktoratów. Recenzował profesury i doktoraty w Australii, Austrii, Holandii, Irlandii, Niemczech, Nowej Zelandii, Polsce i Szwajcarii. Jest vice prezesem Naukowego Towarzystwa Informatyki Ekonomicznej. Ma także doświadczenie w pracy w zagranicznych firmach doradczych oraz polskim i zagranicznym przemyśle, m.in. jako prezes zarządu, przewodniczący i członek rad nadzorczych. Profesor Witold Abramowicz został Człowiekiem Roku Big Data, a SmartBRAIN laureatem nagrody w kategorii Big Data Innowacja Polska.


maciej-grabowski

Maciej Grabowski

Konsultant ds. Architektury Konwergentnej

Hewlett Packard Enterprise Polska Sp. z o. o.


piotr-abramowicz

Piotr Abramowicz

HPE Indirect Territory Sales Manager

Hewlett Packard Enterprise Polska Sp. z o. o.


Krzysztof Fiedler

Dyrektor ds. Rozwoju i Kluczowych Klientów

Hardsoft-Telekom


mariusz-paszkiewicz

Mariusz Paszkiewicz

Prezes Zarządu

Inwebit Sp. z o.o.

Mariusz jest prezesem zarządu w spółce Inwebit Sp. z o.o (www.inwebit.pl). Od kilkunastu lat związany z dużymi projektami IT w bankowości i energetyce. Wykorzystuje w swojej pracy znajomość zagadnień biznesowych, umiejętność modelowania procesów, znajomość metodyk i narzędzi oraz wiedzę na temat aplikacji, sprzętu i sieci, niezbędną do realizacji projektów. Doświadczony architekt, scrum master i projektant. Menedżer wielu ciekawych przedsięwzięć informatycznych z pogranicza elektroniki IOT i powiązań z chmurą. Entuzjasta nowych technologii i rozwiązań.


MIEJSCE SEMINARIUM:

NOBEL TOWER

ul. Dąbrowskiego 77 a, Poznań

zdjecie-nobel-tower


AGENDA SEMINARIUM 25/10/2016:

9.10-9.30 Rejestracja i poranna kawa

9.30-10.20 Jak budować współczesne środowiska Hadoop – Maciej Grabowski HPE

10.20-10:40 Decyzje przez jakimi stoi szef IT w zakresie wyboru sprzętu do realizacji Big Data – Krzysztof Fiedler Hardsoft-Telekom, Piotr Abramowicz HPE

10:40-11:00 Przerwa kawowa

11.00-12.15 Big data – racjonalizujące zarządzanie danymi. O ewolucji modeli biznesowych – Prof. dr hab. Witold Abramowicz

12.15-13.00 Przedstawienie procesu wykorzystania technologii Big Data na podstawie case study własnych projektów – Mariusz Paszkiewicz, Inwebit

13.00 Lunch i zakończenie

 

 


Partnerzy wydarzenia:

 

partnerzy-4x