Backup i archiwizacja

Dzięki funkcjom deduplikacji i kompresji możliwe stało się zmniejszenie ilości zapisanych danych od kilku do kilkunastu razy. Backup serwerów fizycznych a także serwerów wirtualnych został rozszerzony o funkcje migracji serwerów na inne urządzenia fizyczne. Systemy backupu można także wykorzystać do ochrony zasobów komputerów i notebooków.

Kopie backupu wykonywane są coraz częściej tylko na urządzenia dyskowe jednak nadal w celu archiwizacji i długotrwałego przechowywania stosuje się napędy taśmowe.

Oferujemy rozwiązania oparte na markach Veritas, Barracuda Networks, Acronis, Veeam, Arcserve i na sprzęcie firm HP, Lenovo, Dell, Fujitsu, NetApp, Quantum, QNAP, Synology.

Oprogramowanie Veritas Backup Exec umożliwia backup serwerów fizycznych i wirtualnych, a także komputerów. W wersji Backup Exec 15 udało się firmie Veritas znacznie przyspieszyć wykonywanie kopii (nawet dwukrotnie). System licencjonowany jest na moduły, ilość danych lub na obsadzone gniazda procesorów i na ilość komputerów.

Barracuda Backup Service to urządzenie w ramach którego otrzymuje się licencje na prawie wszystkie systemy i opcje serwerowe. Wdrożenie Barracuda Backup zapewnia wydajny i bezpieczny system backupu bez budowania kosztownych, problematycznych systemów tworzenia kopii zapasowych rozwiązaniami różnych producentów. W cenie otrzymuje się licencje na dowolną ilość serwerów i opcji.

Yosemite Server Backup to niedrogie oprogramowanie do backupu serwerów fizycznych i wirtualnych. W cenie backup dowolnej ilości komputerów i notebooków. Dostępna jest także wersja z nieograniczoną ilością serwerów objętych backupem.

Firma Arcserve już od ponad 16 lat dostarcza rozwiązania dla środowisk fizycznych, wirtualnych i chmurowych. Oferta składa się z kilku rozwiązań programowych oraz kilku urządzeń typu appliance. W połączeniu z mechanizmami replikacji, wysokiej dostępności i globalnej deduplikacji można stworzyć kompletne rozwiązanie do ochrony danych. Arcserve udostępnia całkowicie za darmo kompleksowe narzędzie ochrony danych Arcserve Unified Data Protection – End Point Backup Edition.

Oprogramowanie Veeam Backup & Replication to wydajne i łatwe w obsłudze rozwiązanie do backupu i szybkiego odtwarzania po awarii systemów wirtualnych opartych na VMware i Microsoft Hyper-V. System ten pozwala osiągnąć wartość docelowego czasu i punktu odzyskiwania na poziomie nieprzekraczającym 15 minut w odniesieniu dla wszystkich aplikacji i danych.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami:

Opiekun:
Jarosław Kaźmierczak

jarek_k@ht.poznan.pl
tel.: 61 665 71 62